Локомотив Пловдив изигра втори пореден силен мач срещу Левски. След равенството 1:1 на Герена при мъжете, днес черно-белите спечелиха с 2:1 на Лаута в двубой от новосформираната дублираща група U21. Близо 300 зрители видяха изключително сърцата игра и пълно себераздаване от страна на локомотивци, които по принцип бяха сочени като аутсайдери в двубоя.

Воденият от Петър Пашев тим бе подсилен със 7 футболисти, които се готвят с мъжкия отбор на Локо Пловдив. Това са вратарят Александър Витанов, Даниел Граматиков, Христо Стамов, Георги Вълчев, Стоян Григоров, Мариян Ангелов и Айкут Янъков.

Резултатът бе открит в 22-ата минута. Мариян Ангелов пробва остро центриране от фаул, при което топката премина през куп от играчи в наказателното поле и влезе в мрежата на гостите за 1:0.

Малко преди края на първото полувреме Левски изравни резултата. Това стана след хубава контраатака по десния фланг. Футболист в синьо напредна по крилото, след което върна топката към дъгата пред пеналта, откъдето негов съотборник я засече с крак в мрежата за 1:1.

Локомотивци изтръгнаха победата в последната минута на двубоя. Айкут Янъков овладя една топка отдясно на наказателното поле и я центрира към малкия пеналт. Там Кристиян Пощов я засече с тяло от 2-3 метра, фиксирайки окончателното 2:1.