Локомотив Пловдив инкасира петата си загуба от началото на плейофите в А група, след като допусна пълен обрат от 1:0 до 1:2 срещу Славия в двубой от 28-ия кръг. Пловдивчани дотук имат само един успех след разделянето на първенството в две шестици, като тимът на Христо Колев не направи никак лош мач срещу „белите“, но груби грешки в отбрана позволиха на софиянци да удължат серията си без загуба в шампионата на 4 мача.

Срещата започна със спорна ситуация, в която нямаше да е несправедливо столичани да получат дузпа. Владимир Семерджиев намери с хубав пас Цветомир Панов отдясно, който пое топката и се стрелна в наказателното поле. Спас Делев го догони и с крак закачи спринтиращия бранител, който падна на тревата и разпери ръце. Главният съдия Адриан Петров обаче прецени, че няма основания да посочва бялата точка.

В 9-ата минута гостите, които имаха надмощие в началото, получиха невероятен подарък от Мартин Сечков. Бранителят си спря безобразно наглед елементарен пас, а Петър Атанасов го притисна и му отне. Останал сам срещу вратаря Теодор Скорчев нападателят шутира високо и нацели напречната греда. Веднага Ради Василев получи шанс за добавка, но ударът му без подготовка прелетя високо в аут.

В 13-ата минута „белите“ пропиляха още една възможност. Панов отново беше активен в атака и центрира към точката на дузпата, където Карлос Фонсека мина пред пазача си и с глава стреля в близкия долен ъгъл. Скорчев плонжира атрактивно и изби в ъглов удар.

Постепенно темпото поутихна и точно, когато трудно се виждаше как някой ще отбележи, Мехди Бурабия откри резултата в 27-ата минута. Центриране от корнер отиде към Мартин Камбуров зад точката на дузпата, а нападателят някак прехвърли кълбото към Бирсент Карагерен отляво. От окол 7 метра крилото стреля с атрактивна задна ножица, а Марио Кирев изби вляво. Там Бурабия връхлетя върху топката и от движение я прати по диоганала за 1:0.

Радостта на пловдивчани продължи само 8 минути. В 35-ата минута те не показаха никак стройна дефанзивна организация при фаул отдясно на наказателното си поле. Манзоро центрира към първа греда, където Ради Василев отклони с глава зад себе си, а Димитър Пиргов от 3-4 метра буквално разстреля Скорчев за 1:1.

В края на първата част Мартин Камбуров затрудни сериозно Кирев след изстрел от фаул. Опитният нападател заложи на силата, а стената, построена от вратаря, се разкъса неприятно и пропусна топката. Младият страж обаче се хвърли умело и парира изстрела, който летеше към долния ляв ъгъл.

След паузата „смърфовете“ стартираха по-активно и започнаха да притискат повече Славия. Отбраната на „белите“ се огъна опасно в 57-ата минута, когато Димитър Везалов действа колебливо и след като пресече центриране на Делев, подари топката на съперника. Христо Стамов моментално я качи на главата на Камбуров, който абсолютно непокрит с глава потърси долния ляв ъгъл. Марио Кирев блесна с феноменално спасяване, отразявайки удара с една ръка.

Досущ като първото полувреме последва един продължителен отрязък от срещата, в който почти нищо интересно не се случваше на терена, докато не настъпи 79-ата минута. Тогава Христо Стамов не покри достатъчно добре Джереми Манзоро отляво и това позволи на крилото да получи и да тръгне мощно към наказателното поле. Там Георги Вълчев опита да го спре, но бе разминат и задържа съперника си с ръце, което не остави много опции пред съдията Адриан Петров, освен да отсъди дузпа. Радослав Василев беше колеблив с изпълнението си, но макар че Скорчев докосна топката, тя все пак се оплете в мрежата до левия стълб – 1:2.

Резултатът запази статуквото на дъното в класирането, където Локомотив е 10-и с 23 точки, като има преднина от 6 пред първия под чертата тим на Марек. Славия също не помръдна от 9-ото място, където вече има 34 пункта.