Локомотив Пд постигна шестата си поредна победа, сега с 2:1 над Пирин в Благоевград. Чудесната серия на пловдивчани обаче не им послужи за участие в Лига Европа, защото при равенството в точките – по 49, „белите“ имат по-добри показатели от Локомотив, който остава пети.

В края на първенството пък Пирин остава на осмото място в класирането с 29 точки.

Първата ситуация се разкри пред непокрития Мартин Тошев от Пирин. Още във 2-ата при спорна ситуация за засада топката попадна у него, но той я изпрати над вратата на Локо Пд.

Локо Пд обаче откри резултата в 20-ата минута. Топката попадна у Веселин Марчев, който с диагонален изстрел от наказателното поле и с помощта на страничния стълб отбеляза за пловдивчани – 0:1.

Фаул на опасна позиция в полза на Пирин възникна в 29-ата минута. Тони Тасев центрира, напрежението се задържа пред вратата на Локо Пд, но в крайна сметка Попев изпрати топката в с глава в аут.

В 41-ата минута разбъркване в пеналта на Пирин не доведе до втори гол за гостите, в крайна сметка Веселин Марчев шутира, но Костов успя да отрази.

Новината от съблекалнята, че Славия води с 2:0 на Монтана явно повлия на Локо Пд и агресията на Пирин скоро донесе резултат.

След голям пропуск на Димитър Благов в следващата атака в 56-ата минута се стигна до изравняване. Тони Тасев центрира ниско и Мартин Тошев засече топката за 1:1 в 56-ата минута.

Локо Пд Пд обаче бързо върна преднината си. Веселин Марчев с шут от средна дистанция в 64-ата минута и пак с помощта на левия стълб направи резултата 1:2.

В 69-ата минута Венци Бенгюзов падна в наказателното поле на Локо Пд, но съдията прецени, че няма контакт с Александър Тунчев.

Веселин Марчев обаче отново изведе пловдивчани напред – 1:2.

ПИРИН – ЛОКО ПД 1:2

0:1 Веселин Марчев 20, 1:1 Мартин Тошев 56, 1:2 Веселин Марчев 64

ПИРИН: 76 Красимир Костов, 21 Александър Башлиев, 5 Александър Дюлгеров,3 Румен Сандев, 18 Юлиян Попев, 20 Янко Сандански, 6 Костадин Дяков /45+1 Маркиньос/, 7 Тони Тасев, 15 Димитър Благов /75-Васил Божинов/, 10 Мартин Тошев, 8 Даниел Генов /66-Венцислав Бенгюзов/ /Резерви: 12 Веселин Ганев, 33 Емил Виячки, 24 Антон Костадинов, 25 Васил Божинов, 23 Тодор Траянов, 28 Маркиньос/ Старши треньор – Наджи Шенсой

ЛОКО ПД: 12 Александър Витанов, 77 Стефан Велев, 3 Александър Тунчев, 15 Иван Иванов, 29 Ясин Амрауи, 18 Мартин Райнов, 14 Айкут Янъков /60-Бирсент Карагарен/, 23 Емил Гъргоров, 11 Мартин Кумбуров, 7 Георги Вълчев /60-Ванчо Траянов/, 10 Веселин Марчев /84-Георги Чукалов/ /Резерви: 13 Кристиян Кацарев, 71 Пламен Крумов, 6 Кирил Котев, 17 Ванчо Траянов, 9 Дани Кики, 21 Бирсент Карагарен, 98 Георги Чукалов/ Старши треньор – Илиан Илиев