Емил Велев направи неуспешен дебют начело на Монтана, губейки с 0:1 от Локо Пд на добре познатия си стадион в парк „Лаута“.

Единствения гол в първия мач от 16-ия кръг на А група вкара Димо Бакалов в 74-ата минута, а Монтана игра с 10 души от 50-ата минута, когато пресилено бе изгонен с втори жълт картон Веселин Мичев.

Реферът Георги Давидов направи и други сериозни грешки и в двете посоки, опитвайки да се реабилитира след това с компенсации.

Новият треньор на Монтана Емил Велев направи три промени в състава в сравнение с последния мач. Най-интересна бе появата на върха на атаката на гостите на ветерана Здравко Лазаров, играл доста години на „Лаута“.

Мачът започна са разменени атаки, с напориста и агресивна игра от двете страни. След 4 поредни корнера за Локомотив дойде ред на Монтана да контрира с опасен изстрел на Иван Минчев след пас на Лазаров.

В 22-ата минута Емил Гъргоров бе забравен в наказателното поле на Монтана и асолютно непокрит стреля с глава, но покрай вратата. Монтана веднага опита контра, но вратарят Ел Харуби се намеси.

В 36-ата минута двата отбора си размениха опасни далечни изстрели, чрез Веселин Мичев за Монтана и Стефан Велев за Локо Пд. После и Камбуров пробва отдалеч, но Христо Иванов улови топката.

Размяната на удари обаче се оказа без резултат и полувремето приключи 0:0.

Спорна ситуация възникна в 49-ата минута, когато първо реферът Георги Давидов спести втори жълт картон на Христофор Хубчев от Монтана, а декорира в жълто за протест Пламен Крумов. Веднага след това обаче реферът пресилено изгони Веселин Мичев, като му вдигна втори жълт и червен картон, но този път той сякаш компенсира предното си решение.

Хубав пробив по лявото крило на Крум Стоянов завърши с разбъркване в наказателното поле на Монтана, а добрата намеса на Христо Иванов предотврати гола.

Нова спорна ситуация възникна в 69-ата минута. Домакините претендираха за дузпа, но съдията извади фаула извън наказателното поле. Спорно беше обаче дали изобщо има нарушение, но ако има, е вътре в пеналта. Замесени бяха Христофор Хубчев и Илиян Йорданов в ситуацията.

В 74-ата минута обаче се стигна до гол в мача. Отбеляза го с глава Димо Бакалов от Локо Пд, който скочи най-високо след корнер.

Към края локомотивци имаха още шансове за гол, но и единственото попадение им донесе победата с 1:0.

Локо Пд има вече 21 точки, с колкото е шестият Черно море, а Монтана остава предпоследен с 12 точки.

ЛОКОМОТИВ ПД – МОНТАНА 1:0

1:0 Димо Бакалов 74

ЛОКОМОТИВ ПД: 16 Ясин Ел Харуби, 25 Крум Стоянов, 6 Кирил Котев /79-Игнат Дишлиев/, 3 Александър Тунчев, 71 Пламен Крумов, 19 Ванчо Траянов, 77 Стефан Велев, 32 Емил Гъргоров /63-Илиян Йорданов/, 27 Димо Бакалов, 19 Димитър Велковски /46-Зоран Балдовалиев/, 11 Мартин Камбуров / 1 Теодор Скорчев, 6 Игнат Дишлиев, 10 Илиян Йорданов, 18 Христо Стамов, 90 Оливие Боне, 9 Дани Кики, 28 Зоран Балдовалиев/ Старши треньор - Христо Колев

МОНТАНА: 1 Христо Иванов, 15 Георги Ангелов, 26Йордан Тодоров, 5 Асен Георгиев,3 Иван Михов, 6 Х ристофор Хубчев, 20 Борислав Балджийски, 25 Станислав Генчев, 8 Иван Минчев /66-Атанас Илиев/, 16 Владимир Мичев, 77 Здравко Лазаров /79-Матей Поплатник/ /33 Ивайло Василев, 10 Алби Дости, 14 Любомир Генчев, 7 Йордан Георгиев, 9 Атанас Илиев, 19 Матей Поплатник, 22 Сергей Георгиев/ Старши треньор - Емил Велев