Локомотив (Пловдив) победи с 5:0 срещу Оборище (Панагюрище) в контролата между двата тима, която се игра на стадиона в пловдивския парк "Лаута".

Преди началото на мача официално беше представен пред феновете "черно-белият" тим. Привържениците приветстваха с възгласи, факли и бомби своите любимци. Общо 26 футболисти на Локомотив излязоха пред феновете.

Контузеният Димо Бакалов се появи с патерици. Новите попълнения Гай Мансур и Ясин Ел Харуби се оплакват от травми и може да пропуснат предстоящото дерби с Ботев.
Преди двубоя присъстващите на стадиона почетоха паметта на починалия легендарен български футболист Трифон Иванов.

В 12-ата минута Мартин Камбуров откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. Локомотивци диктуваха темпото и беше въпрос на време да вкарат втория гол. Това стана в 31-ата минута, когато Мартин Камбуров бе точен за втори път за 2:0.

Надмощието на "смърфовете" продължи и през второто полувреме. Дани Кики покачи на 3:0 в 55-ата минута, а след три минути отново той се разписа за 4:0. Емил Гъргоров фиксира крайното 5:0 в полза на Локомотив (Пловдив) с попадението си в 87-ата минута.

състав на Локомотив: Александър Витанов, Пламен Крумов, Александър Тунчев, Кирил Котев, Крум Стоянов, Стефан Велев, Мартин Райнов, Бирсент Карагарен, Димитър Велковски, Мартин Камбуров, Емил Гъргоров (Ясим Ел Харуби, Дани Кики, Мартин Кавдански, Стефан Йефтовски, Пауло Серджо, Георги Чуколов, Християн Попов, Георги Вълчев, Ванчо Траянов, Айкут Янъков, Мартин Райнов)./БТА