Локомотив Пловдив постигна победа с 2:0 в контролата срещу Гигант Съединение, която се игра на стадиона в парк „Лаута“. Головете за „смърфовете“ реализираха Благой Наков в 35-та и Александър Якимов в 52-та минута.

Старши треньорът на Локомотив Пловдив Неделчо Матушев изпробва два различни състава през първото и второто полувреме.

Шотландецът Джордан Мортън се появи в игра в началото на второто полувреме.

Локомотив започна силно мача и още в 12-та минута Александър Якимов се опита да изненада вратаря на Гигант с ефектна странична ножица, но след удара му топката излезе в аут.

Две минути по-късно Петър Атанасов пропусна да се разпише от чиста голова ситуация.

Локомотив Пловдив поведе в 35-та минута с 1:0, след като Дани Кики центрира в наказателното поле на Гигант, след което Благой Наков с диагонален удар изпрати топката във вратата.

Единственото по-опасно положение пред вратата на Божидар Стойчев бе в 38-та минута, но ударът на Георги Петров не намери очертанията.

През втората част играта бе доста накъсана от смените, които направиха двамата треньори.

Локомотив Пловдив реализира втори гол в 52-та минута, когато Венелин Филипов направи отличен пробив, след което центрира в наказателното поле на Гигант, където Александър Якимов само подложи крака си, за да направи резултата 2:0.

Мортън се появи в игра в 56-та минута.

Локомотив Пловдив започна мача в следния състав: Божидар Стойчев, Ивайло Димитров, Дугалич, Деян Молдованов Венелин Филипов, Богомил Дяков, Айкут Янъков, Александър Якимов, Петър Атанасов Благой Наков и Дани Кики.

През второто полувреме в игра се появиха Александър Витанов, Христо Стамов, Мариан Ангелов, Георги Стефанов, Станко Йовчев, Джордън Мортън, Станислав Маламов и Стоян Григоров.