Левски записа първи успех от началото на сезона срещу Локомотив Пловдив. „Сините“ постигнаха категорична победа с 5:0 срещу „смърфовете“ в мач от 26-я кръгна А група, който се игра на стадион „Георги Аспарухов“. Антонио Аниете и Роман Прохазка впечатлиха с изявите си. Испанецът спечели две дузпи и се отличи с хеттрик, докато словакът отбеляза едно попадение и направи две асистенции. С трите гола, които Аниете отбеляза, испанецът оглави голмайсторската листа в А група с 11 попадения.

Левски получи правото да изпълни дузпа в 18-та минута, след като Либан Абди подаде към Антонио Аниете, който излезе сам срещу Теодор Скорчев и вратарят на Локомотив фаулира в наказателното поле испанския футболист. Съдията Стефан Апостолов посочи бялата точка и показа жълт картон на Скорчев.  Валери Домовчийски реализира наказателния удар, след като изпрати топката по земя в левия ъгъл на вратата на Локомотив, докато Скорчев скочи вдясно.

Янко Сандански получи контузия и бе сменен принудително в 21-та минута от Александър Горанов.

В 32-та минута Либан Абди пусна остър пас към Валери Домовчийски, но той не успя да засече топката в опразнената врата на Локомотив Пловдив. Седем минути по-късно Антонио Аниете пусна перфектен пас към Роман Прохазка, който излезе сам срещу Теодор Скорчев, но реши да подаде към Либан Абди, който пропусна на празна врата, а топката срещна десния стълб на вратата на Локомотив и излезе в аут. В 44-та минута Веселин Минев центрира в наказателното поле на Локомотив, където Валери Домовчийски бе оставен непокрит, но нападателя не успя да намери добре топката от въздуха и я изпрати в аут.

„Сините“ удвоиха своята преднина в 48-та минута. Владимир Гаджев пусна перфектен пас към Веселин Минев, който навлезе в наказателното поле на Локомотив и пусна успоредно на гол линията към Роман Прохазка, който вкара на празна врата, като прати топката под напречната греда.

Левски отбеляза своя трети гол в мача в 55-та минута, когато Роман Прохазка намери с добър пас Антонио Аниете, който се измъкна от опеката на Александър Горанов и изпрати топката покрай Теодор Скорчев за 3:0.

Левски окончателно реши крайния изход от срещата в 58-та минута, когато Роман Прохазка подаде към Антонио Аниете, който премина през двама играчи на Локомотив и изпрати топката във вратата на Теодор Скорчев.

Една от редките възможности пред футболистите на Локомотив Пловдив бе в 61-та минута, когато Бирсент Карагерен пусна перфектен пас към Дани Кики, който отблизо стреля, но над напречната греда в аут.

Левски получи правото да изпълни втора дузпа, след като в 65-та минута Мартин Сечков фаулира Антонио Аниете в наказателното поле на Локомотив и съдията Стефан Апостолов посочи бялата точка. Апостолов показа само жълт картон на Сечков. Либан Абди изпълни дузпата, но ударът му бе отразен от Теодор Скорчев, след което топката срещна десния стълб на вратата на Локомотив.

Левски реализира пети гол в 85-та минута, когато Борислав Цонев пусна извеждащ пас към Антонио Аниете, който излезе сам срещу Теодор Скорчев и оформи своя хеттрик в мача.

Левски вече има 41 точки и остава на седмо място, докато Локомотив Пловдив е десети с 23 точки.

Левски: Боян Йоргачевич, Александър Александров, Борислав Стойчев, Аймен Белаид, Веселин Минев, Владимир Гаджев, Роман Прохазка, Мигел Бедоя, Антонио Аниете, Либан Абди, Валери Домовчийски.

Локомотив Пловдив: Теодор Скорчев, Здравко Илиев, Мартин Сечков, Янко Сандански, Радослав Димитров, Георги Вълчев, Мехди Бурабия, Бирсент Карагерен, Дани Кики, Йоан Ласиман, Мартин Камбуров.