Отборите на Локомотив Пд и Левски не излъчиха победител, като завършиха при 1:1 в мач от 12-я кръг на А група. „Сините“ поведоха в края на първите 45 минути и след немалко пропуски имаха аванс до последните секунди на срещата, когато Мартин Камбуров буквално ги попари. Нападателят, който в началото на второто полувреме получи символична награда, заради отбелязаните 100 гола от него, добави още един в сметката си, а така подари точката на „смърфовете.“

Инкасираният гол пък нажежи емоциите сред играчитена тима от Герена, като след края на двубоя Аймен Белаид и Мигел Бедоя си размениха остри реплики. Това бе второ поредно равенство за левскарите, които в предходния кръг регистрираха същия резултат като гост на Марек, а сега предстои Вечното дерби.

Същевременно в отсъствието на наказания капитан на Левски Владимир Гаджев, Веселин Минев бе сложил капитанската лента.

Локомотив Пд започна мача по-активно, а след първите 10 минути „сините“ изравниха играта. В 11-ата минута Луис Педро направи добър пробив от ляво, но при овладяването, топката срещна ръката му, а нарушението бе маркирано от Николай Йорданов. Домакините не закъсняха с отговора си и само след минута проведоха добра атака, в чиято основа бе Елиан Парино, който пусна хубав пас в наказателното поле на Левски, получи се разбъркване, а Радослав Цонев се намеси умело и изчисти в корнер, от който не произлезе нищо. Възпитаниците на Георги Иванов побързаха и в 13-ата минута Роман Прохазка центрира в наказателното поле от дясно към Луис Педро, но стражът на „смърфовете“ Йордан Господинов се намеси добре. Прохазка отправи удар в 19-ата минута, но слабо и не затрудни вратаря.

В 23-ата минута Янко Сандански изпълни груб фаул срещу Георги Сърмов и бе декориран в жълто от Николай Йорданов.

След малко повече в от половин час игра, в 34-ата минута, Луис Педро се отчете с нов добър пробив от ляво, навлезе в наказателното поле, но Богомил Дяков изчисти в корнер с шпагат. След изпълнението, Пламен Крумов отправи добър изстрел, ниско към долния ляв ъгъл на Йордан Господинов, но стражът показа ловък инстинкт и спаси. 6 минути по-късно рефлексът на пазителя на вратата на пловдивчани бе изпробван отново, след като Антонио Аниете стреля от фаул, но и тук Господинов взе изпита подобаващо.

Две минути по-късно обаче Левски успя да намери верния път към мрежата на „смърфовете“. Пламен Крумов проведе хубава акция от дясно, центрира ниско по трева към Антонио Аниете, който овладя технично, измъкна се от опеката на бранител на пловдивчани и с пета върна малко назад, където бе неговият сънародник Мигел Бедоя. Испанецът не се суети много с премерен удар направи 0:1.

Преди старта на вторите 45 минути Мартин Камбуров получи символична награда от Христо Бонев за 100-те гола, които натрупа в сметката си. Нападателят бе поздравен и от мениджъра на „сините“ Георги Иванов.

Левски започна добре второто полувреме, като столичани проведоха няколко опасни атаки, в чиято основа бяха Луис Педро, Антонио Аниете, Роман Прохазка и Мигел Бедоя. При две от ситуациите бяха маркирани засади на Аниете, които обаче събудиха съмнения. Самият испанец при втория път реагира по-остро, а това му коства и жълт картон.

В 52-ата минута пък локомотивци получиха право да изпълнят фаул, а с реферското отсъждане не бе съгласен треньорът на левскарите Георги Иванов. В крайна сметка след изпълнението на фаула се получи картко разбъркване в наказателното поле на Левски, след което топката бе изчистена напред.

В 71-ата минута Георги Иванов  замени Луис Педро, като даде шанс да младата надежда на тима от „Георги Аспарухов“ Божидар Краев.

В 74-ата минута на срещата Левски сътвори доста добра атака, след като Антонио Аниете пусна хубав пас на ляво към Мигел Бедоя, който навлезе в наказателното поле на локомотивци, същевременно стражът на „смърфовете“ излезе напред, за да блокира играча на Левски и с успех. Ударът на Бедоя срещна тялото на Господинов.

Десет минути преди края на мача играчите на Левски допуснаха опасна контраатака за локомотивци, при която двама от домакините бяха позиционирани спрямо Мигел Бедоя. Ударът на Емерик де Врийзе обаче бе неточен.

Равенството бе възстановено буквално в последните секунди на мача, след като в даденото от съдията 3-минутно продължение Мартин Камбуров направи 1:1. След хубав пас от дълбочина, топката бе центрирана в наказателното поле на столичани, там се получи разбъркване, при което нападателят на „смърфовете“ се оказа най-съобразителен и донесе точката на тима си.

В класирането Левски е на 4-а позиция с 21 точки, а Локо Пд е 9-и с 10. В следващия кръг Левски играе с ЦСКА, а Локо Пд гостува на Славия.

Стартови състави:

Локомотив Пд: Йордан Господинов, Венелин Филипов, Деян Молдованов, Елиан Парино, Богомил Дяков, Ванчо Траянов, Благой Наков, Александър Якимов, Янко Сандаснки, Бирсент Карагерен, Мартин Камбуров

Левски: Пламен Илиев, Пламен Крумов, Аймен Белаид, Борислав Стоичев, Веселин Минев, Радослав Цонев, Георги Сърмов, Роман Прохазка, Мигел Бедоя, Луис Педро, Антонио Аниете